Om Georg Stage

Find vores kontaktoplysninger, oversigt over medarbejdere og jobmuligheder.

Læs mere
 
Om Georg Stage

Kontakt os

Stiftelsen Georg Stages Minde
Krudtløbsvej 73B
1439 København K
Telefon: 32 95 80 19
E-mail: stiftelsen@georgstage.dk

Stiftelsens kontor har åbent alle hverdage mellem 9 – 15

Stiftelsens bestyrelse

CVR-numre:

Stiftelsen: 30 87 61 64 / skibet: 49 03 16 10 (momsfritaget)

Kontor

Asser Amdisen

Direktør
+45 21 37 45 52
asser.amdisen@georgstage.dk

Simon Jensen

Maritim koordinator (barsel)
+45 53 64 82 05
simon.jensen@georgstage.dk

Markus Delfs Jespersen

Maritim koordinator
+45 53 79 18 82
markus.jespersen@georgstage.dk

Minna Køie Elsberg

Bogholder og SU-medarbejder
+45 25 58 26 79
invoice@georgstage.dk

Anita Færk

PA
+45 53 62 82 05
anita.faerk@georgstage.dk

Julie Bergdal Kolath

Uddannelseskoordinator
+45 31 53 54 20
julie.kolath@georgstage.dk

Theis Emil Christensen

Studentermedhjælper
theis.christensen@georgstage.dk

Katrine Tetzschner Madsen

Studentermedhjælper
katrine.madsen@georgstage.dk

Asser Amdisen

Direktør
+45 21 37 45 52
asser.amdisen@georgstage.dk

Simon Jensen

Maritim koordinator (barsel)
+45 53 64 82 05
simon.jensen@georgstage.dk

Markus Delfs Jespersen

Maritim koordinator
+45 53 79 18 82
markus.jespersen@georgstage.dk

Minna Køie Elsberg

Bogholder og SU-medarbejder
+45 25 58 26 79
invoice@georgstage.dk

Anita Færk

PA
+45 53 62 82 05
anita.faerk@georgstage.dk

Julie Bergdal Kolath

Uddannelseskoordinator
+45 31 53 54 20
julie.kolath@georgstage.dk

Theis Emil Christensen

Studentermedhjælper
theis.christensen@georgstage.dk

Katrine Tetzschner Madsen

Studentermedhjælper
katrine.madsen@georgstage.dk

Besætning

Jesper Kramp Amholt

Kaptajn

Bjarke Emil Wahlqvist

Kaptajn

Jesper Hjorth Johansen

Kaptajnsafløser

Idalene Lund Nielsen

Overstyrmand

Helle Barner Jespersen

Overstyrmand

Lasse Oskar Johansen

Styrmand

Loki Sjoberg Gunnarsson

Styrmand

Andreas Frederik Wagner

Styrmand

Jesper Kraak

Styrmand

Daniella Bruun Jørgensen

Styrmand

Morten Hess-Nielsen

Maskinmester

Christel Kershøj Petersen

Hovmester

Iris Emily Swain

Kvartermester 2024-1

Frederik Emil Kjærsgaard

Kvartermester 2024-1

Mathilde Eggert Canzanella Percivale

Kvartermester 2024-1

Laurits Staun Maurer

Kvartermester 2024-2

Louise Kjøller Olsen

Kvartermester 2024-2

Jesper Kramp Amholt

Kaptajn

Bjarke Emil Wahlqvist

Kaptajn

Jesper Hjorth Johansen

Kaptajnsafløser

Idalene Lund Nielsen

Overstyrmand

Helle Barner Jespersen

Overstyrmand

Lasse Oskar Johansen

Styrmand

Loki Sjoberg Gunnarsson

Styrmand

Andreas Frederik Wagner

Styrmand

Jesper Kraak

Styrmand

Daniella Bruun Jørgensen

Styrmand

Morten Hess-Nielsen

Maskinmester

Christel Kershøj Petersen

Hovmester

Iris Emily Swain

Kvartermester 2024-1

Frederik Emil Kjærsgaard

Kvartermester 2024-1

Mathilde Eggert Canzanella Percivale

Kvartermester 2024-1

Laurits Staun Maurer

Kvartermester 2024-2

Louise Kjøller Olsen

Kvartermester 2024-2